Bursluluk Sınavı

Son dakika! Bu haftaki vaka haritası

KOCA
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Wordpress Temaları

Vaka haritası açıklandı illerin durumları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yeni vaka haritasını açıkladı. Açıkladığı vaka haritasına göre, bu hafta İstanbul İzmir ve Ankara’da ciddi artışlar gözlemlendi. Vaka sayısı 89.9’dan 111,57’ye yükselirken Ankara 39,84’ten 54,83’çıktı İzmir’de ise yükseliş 53,42’den 66,47’ye yükseldi. Açıklanan haftalık vaka haritasına göre zirvede Samsun yer aldı. Samsun’da her 100.000 kişiye 348,36 Covid vakası ile ülke genelinde en yüksek vaka sayısına sahip olan il oldu. Samsun’un gerisinde Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon kaldı. Geçtiğimiz haftaki vaka haritasına göre Ordu birinci sıradaydı
Karaman vaka haritasında ne durumda?
Karaman’da ki bu hafta vaka oranı %55,31 oldu. Geçen haftaki vaka haritasında bu oran yüzde 64,76 idi Karaman’da vaka sayılarında düşüş göz önünde.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne dedi?
Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca Twitter’dan yaptığı açıklamada “kontrollü normalleşme için illerimizin 100,000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasının güncel hali ektedir. Düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normal resmi kontrollü gerçekleşmeli.”
bu hafta ne kadar tedbirli olursak şehirlerimizin rengi ona uygun olarak şekillenecek. Mevcut avantajlarımızı kaybetmemek için daha dikkatli ve temkinli hareket etmeliyiz.”
Dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme