Karatay Termal Tatil Köyü

Resmi gazetede yayımlandı.İstanbul sözleşmesi son buldu

Wordpress Temaları

Resmi gazetede yayımlandı.İstanbul sözleşmesi son buldu

 

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye, İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı karar şu şekilde;

 

“Türkiye Cumhuriyeti adına 11/5/2011 tarihinde imzalanan ve 10/2/2012 tarihli ve 2012/2816 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmesine, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3’üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.”

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan Türkiye’nin “İstanbul Sözleşmesi”nden çekilmesine ilişkin açıklama ise şu şekilde;

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Dünden bugüne Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kadınların toplumsal, ekonomik, siyasi ve kültürel hayata daha fazla katılmaları için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz.” dedi.

 

Altun, sosyal medya hesabından, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, şunları söyledi;

 

“Dünden bugüne Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kadınların toplumsal, ekonomik, siyasi ve kültürel hayata daha fazla katılmaları için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz. Kadınlar, hayatın nesnesi değil öznesidir! Her zaman ‘Güçlü Kadın Güçlü Türkiye’ diyeceğiz.”

Alınan bu karar ile il müftülüklerinde değişikliğe gidildi. Değişiklikler resmi gazetede yukarıdaki resim ile duyuruldu.

 

 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!