Karatay Termal Tatil Köyü

Rektör Ak’tan Arefe Günü Şehitleri Ziyaret etti

20210512_152534
Wordpress Temaları

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Ramazan Bayramı arefesinde il protokolü ile birlikte Şehitlik ziyaretine katıldı.

Şehitlik ziyaretindeki programda Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Rektör Namık Ak, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Evren Çakır, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, il müdürleri ve şehit aileleri yer aldı.

Karaman Şehir Mezarlığı içerisinde yer alan Garnizon Şehitliğinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program şehit kabirleri başında dua edilerek kabirlere çiçek bırakılmasının ardından Polis Şehitliğinin ziyaret edilmesiyle devam etti. Polis şehitliğinde de kabirler başında dua ederek kabirlere çiçek bırakan il protokolü buradaki ziyaretin ardından Şehitlikten ayrıldı.

Rektör Namık Ak, Ramazan Bayramı arefesinde gerçekleştirilen ziyaretle ilgili “Dini bir gelenek olarak bayram arefelerinde kabir ziyaretlerini sürdürmeye önem veriyoruz. Özellikle de ülkemiz sınırları içinde ve dışında vatan savunması ve milli güvenliğimiz için mücadele ederken şehit düşen askerlerimiz ve polislerimizi unutmamalıyız. Kabirlerini ziyaret ederek onlara saygımızı sunmak ve onları en güzel şekilde anmak için buradayız. Bu vesileyle vatan uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan tüm kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!