Karatay Termal Tatil Köyü

Ramazan Hatıram yarışması ödül töreni yapıldı

Daha Fazla Göster
Wordpress Temaları

Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından organize edilen Ramazan Hatıram Yarışması ödül töreni Mardin İl Milli Eğitim salonunda gerçekleştirildi.

Mardin Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde İHL Meslek dersleri öğretmeni olarak görev yapan Abdulkerim BAKIR koordinatörlüğünde hazırlayan Ramazan Hatıram yarışması ödül töreni Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DUYAN, Mardin İl Milli Eğitim şube müdürü Aykut KURTOĞLU, Kızıltepe Özcan Yıldız AİHL okul müdürü Tarık YILMAZ ve dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmenlerinin katılımıyla Mardin İl Milli Eğitim salonunda gerçekleştirildi.

Selamlama konuşması yapan Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Tarık YILMAZ, düzenledikleri bu yarışma ile öğrencilerinin özgüvenlerini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Tarık Yılmaz, ““Ramazan Hatıram” yarışması, ortaokul ve lise öğrencilerinin geçmiş yıllarda Ramazan ayında yaşadıkları hatıralarını dijital ortamda bir araya getirmeyi ve öğrencilerin hatıra yazma yetenekleriyle  birlikte özgüvenlerini artırmak amacıyla hazırlanmıştır.” dedi. 

Teşekkür konuşması için kürsüye çıkan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Memet POLAT, “Öğrencilerimiz anaokuluna başlarken büyük bir özgüvenle başlıyor. Fakat sonralarında yapılan yanlışlar yüzünden ilkokul, ortaokul ve lise derken özgüveni bitmiş bir şekilde mezun oluyor. Yarışmanın tanıtımında söylenen öğrencilere özgüven kazandırmak ifadesi beni çok mutlu etti. Çünkü eğitimde temel amaç öğrencilerimize özgüven kazandırmaktır.” dedi.

Memet Polat, yarışma sürecinde görev yapan öğretmenlere ve idarecilere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Ramazan Hatıram Yarışması lise kategorisinde dereceye giren öğrenci ve okulların ödüllerini Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Memet POLAT, ortaokul kategorisinde dereceye giren öğrenci ve okulların ödüllerini ise Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DUYAN verdi.

Ödül töreninin sonunda kısa bir açıklama yapan Ramazan Hatıram Yarışması Koordinatörü İHL Meslek Dersleri öğretmeni Abdulkerim BAKIR, “Her yıl Ramazan ayını okulumuzda farklı etkinliklerle geçiriyorduk. Bu sene salgın şartlarında geçirdiğimiz Ramazan ayında farklı bir etkinlik düzenleme amacıyla “Ramazan Hatıram Yarışması’nı düzenledik. Yarışmamızda amacımız hem salgın sürecinde öğrencilerimizi ramazan ayıyla bağlantılarını artırmak hem de öğrencilerimizin anılarını yazmalarını sağlayarak özgüvenlerinin artmasını sağlamaktı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

10

Ramazan Hatıram Yarışması sonucunda dereceye giren öğrenciler:

ORTAOKUL KATEGORİSİ

1- MUHAMMED MERT CİĞA
Hacı Suphiye Bölünmez İmam-Hatip Ortaokulu – ARTUKLU

2- MERYEM SADIK
Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu – MİDYAT

3- ŞEYMA ACAR
75.Yıl İMKB Ortaokulu – MİDYAT

 

LİSE KATEGORİSİ

1- HATİCE NUR BAĞIŞ
Artuklu AİHL – ARTUKLU

2- ZEYNEP ÖZER
Ömerli Anadolu İmam Hatip Lisesi – ÖMERLİ

3- HÜLYA SÜMER
Kenan Kösen Anadolu Lisesi – KIZILTEPE

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme