Karatay Termal Tatil Köyü

Patlamanın Nedeni Belli Oldu

Daha Fazla Göster
Wordpress Temaları

Patlamanın nedeni ve yeri belli oldu patlama Diyarbakır da bir askeri bölgede gerçekleşti. Olayla ilgili ilk yapılan açıklamada Diyarbakır’ da bulunan 8. Ana jet üstkomutanlığına saat 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu yalnız hiçbir zaiyat verilmediği ve iki maket uçakağında etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Olayla ilgili peş peşe iç işleri bakanı sayın Süleyman Soylu milli savunma bakanlığı ve Diyarbakır valiliği açıklamalarda bulundu yapılan açıklamalar şu şekilde:

İÇ İŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU:
“Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur.”

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA:
Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından da bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Diyarbakır’da bulunan 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zaiyat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA:
Diyarbakır Valiliğinden ise konuya ilişkin şu açıklama yapıldı:

“Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığına uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığımızda herhangi bir zayiat mevcut değildir. Kamuoyuna duyurulur

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme