Karatay Termal Tatil Köyü

Park ışıkları MEVKA’dan

featured
Wordpress Temaları

Karaman’da parklar MEVKA ışıklandırma sistemi ile aydınlanacak.
Güneş Enerjili Park Aydınlatma Projesinin sözleşmesini Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve ışıklandırma sistemi temsilcisi Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancı tarafından bugün imzalandı.
Karaman merkezinde bulunan 40 adet park güneş enerjisi ile çalışan 500 adet armatür kurularak yıllık 690.000 enerji tasarrufu hedefleniyor.
Bu hayata geçecek proje ile parkların elektrik tüketiminin azaltılarak kaynak verimliliğinin verimliliğinin en üst seviyeye ulaştırılması hedefleniyor.
Mevlana Kalkınma Ajansı projeye 683 Bin TL kaynak akataracak.
Atılan imzaların ardından proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancı “Ajans olarak, Konya-Karaman Bölgesi’nde yer alan KOBİ’lerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza yönelik olarak uyguladığımız çeşitli destek mekanizmalarımızla bölgemizin rekabet gücünün artırılması, bölgeler arası gelişmişlik farklarının azaltılması, bölgenin yurt içinde ve yurt dışında yatırımcılara tanıtılması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda 2020 yılı içerisinde bölgede kaynak verimliğinin geliştirilmesi için yenilikçi yöntemlerle mevcut kaynak kullanımında tasarrufun sağlanması ve yeni güç kaynaklarının üretiminin artırılması amacıyla Kaynak Verimliğinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’nı ilan etmiş ve geçtiğimiz günlerde de destek almaya hak kazanan projeleri açıklamıştık. Bu program kapsamında destek almaya hak kazanan projelerden ilkini Karaman Belediyemizle imzalamış bulunuyoruz. Hepimizin malumu olduğu üzere Dünya nüfusu ve yaşam standartlarının artmasıyla birlikte doğal kaynakların tüketimi de kaçınılmaz bir şekilde artmaktadır. İhtiyaçlar neredeyse sonsuz şekilde artarken kaynaklar ise sınırlı kalmaya devam etmekte bununla beraber doğal kaynaklara ulaşmak giderek daha zor ve maliyetli hale gelmektedir. Tam da bu noktada projemizin de nihai hedefleri arasında yer alan ve ajans olarak üzerinde uzun süredir çalışma yürüttüğümüz “kaynak verimliliği” kavramı sürdürülebilir kalkınma açısından büyük önem taşıyan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Proje kapsamında, yapılacak faaliyetler ile parkların elektrik tüketiminin azaltılarak Karaman Belediyemizin enerji giderlerinin düşürülmesi hedeflenmektedir. Ajansımız desteği ile hayata geçirilecek olan bu projeyi ülkemizin 2023 yılı enerji politikaları arasında yer alan enerji arz ve güvenliğinin sağlanması, dışa bağımlılık risklerinin azaltılması, çevrenin korunması ve iklim değişikliğine karşı mücadelenin etkinliğinin artırılması açısından da önemsediğimizi ifade ederek projenin bölgemiz ve Karamanımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!