Karatay Termal Tatil Köyü

ÖNDER’in yeni genel başkanı Abdullah Ceylan oldu

FB_IMG_1625458024013
Abone Ol
Daha Fazla
Wordpress Temaları

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği 58. Genel Kurulunda genel başkan, yönetim, denetim ve disiplin kurulları belirlendi. ÖNDER’in yeni genel başkanı Abdullah Ceylan oldu.

 

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği 58. Genel Kurulu’nu; bakan yardımcıları, milletvekilleri, dernek yönetimi, STK yöneticileri, üyeleri, gönüllüleri ve imam hatip camiasının katılımıyla Büyük Çamlıca Camii 1071 Konferans Salonu’nda yaptı. Program, Kur’an-ı Kerim Okuma Dünya Birincisi Hafız Mustafa Kızılcaoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Emanetin sorumluluğuyla çalıştık

 

ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, Genel Kurul’da açılış konuşmasını yaptı. ÖNDER’in mezun dernekleri, üyeler, gönüllüler ve kendisini imam hatip camiasına ait hisseden her bir ferdiyle kocaman bir aile olduğunu belirten Çal, “Bu geniş aile ile birlikte ilk günkü heyecanla, şartlar ne olursa olsun vazgeçmeden bize verilen emanetin sorumluluğu ile yolumuza devam ediyoruz” dedi. Gençleri ilahi mesaj doğrultusunda yönlendirirken çağının donanımlarını kuşanmalarına öncülük ettiklerini belirten Çal sözlerini şöyle sürdürdü: Dünya hızla değişiyor ve bu değişimle birlikte tüm sistemlerin yeniden yapılandırılma ihtiyacı doğuyor. Eğitim de değişimden en çok etkilenen alan oluyor. Biz de kurum olarak değişen dünya şartlarında eğitim, öğretimin değişiminde, öğrencilerimiz ve aileleri için dijital çağın imkanlarıyla üzerimize düşeni layıkıyla yapmaya çalıştık.”

 

İmam hatipler başarılı ama yetmez

 

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan da Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, katılımcıları çocuklarını imam hatiplere göndermekle kalmayıp okul aile birliklerinde yer almayı çağırdı. Program zenginliğinin imam hatipleri çok iyi bir noktaya getirdiğini ve bugün imam hatiplerde 9 farklı dilde hazırlık sınıfı sınıfının bulunduğunu belirterek, “İmam hatipler, camianın sahip çıkmasıyla başarı üstüne başarı eklemeye devam ediyor ama yetmez. LGS’de 90 küsur birinci çıkmış, imam hatiplerden 3 birinci yetmez. 10 kişi olması lazım. Hedefimizi böyle koyacağız” diye konuştu.

 

Daha çok yolumuz var

 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Türkiye’de insanların evlatları yetişsin bir yandan da vicdanıyla, ahlakıyla, imanıyla bilimiyle, teknolojiyle beraber yürüsün istediklerini belirterek, “Bu mücadeleyi veren büyüklerimizden Allah razı olsun” dedi. Bugün teknoloji imam hatip lisesi ile birlikte Celalettin Ökten hocanın tarif ettiği iki kanatlı tanımının hayata geçirilmiş olduğunu kaydeden Demircan, “Şimdi ÖNDER’in misyonu bitti mi? Hayır bitmedi. Daha önemli misyonları var. Çünkü uzaya gitmemiz gerekiyor. İha’lar Siha’lar, Akdeniz’de petrol çıkarma, yeni İpek Yolları… ÖNDER’in yapacağı daha çok iş var” ifadelerini kullandı.

 

Hayırla bakan, hayırlı neticeler görür

 

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati ise “Bugün nimetlerin en güzel dönemini yaşıyoruz. İşte şimdi tam mücadele etmenin zamanı” dedi. “Şu eksik, bu niye olmadı” diye sorgulamaların başladığını kaydeden Nebati, sözlerini şöyle sürdürdü: Bizim yaşam felsefemiz; iyi bakan iyi görür, iyi gören iyi düşünür, iyi düşünen iyi karar verir, hayırla bakan hayırlı neticeler alır şeklindedir. Büyük bir salgın geldi, üzerimizden geçti. Hesap kitabımızı iyi yapmalı, bir nadas dönemi gibi görmeliyiz. Güzellikleri konuşmalıyız. Yaptıklarımızla burnumuz havaya kalkmadan övünmeliyiz. Çünkü Bu ülkede her alanda büyük adımlar attık.

 

İki günümüzü bir etmeyeceğiz

 

Genel Kurul, açılış konuşmalarından sonra divan teşekkülü, 57. dönem faaliyetleri, bütçe ve denetleme raporunun ibrası ve tüzük tadilatı ile devam etti. Yapılan oylama ile genel başkanlığa seçilen Abdullah Ceylan yaptığı teşekkür konuşmasında, her bir kurumun asrın ihtiyaçlarına müdrik şekilde nitelikli bir hal alması için samimiyetle çalışacaklarını belirterek, “Bugünlerimiz ve yarınlarımız için değer üreten imam hatip okullarımıza hizmet yolunda bugünden sonra da hiçbir bahaneye boyun eğmeyip, iki günümüzü denk etmeyecek şekilde, durmaksızın çalışmayı kendimize bir görev biliyoruz” dedi. Ceylan, her derneği birer fikir atölyesine ve gençliğin cazibe merkezlerine dönüştürecek modeller geliştirerek çalışmalarına devam edeceklerini aktardı.

 

 

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

 

 

1. ABDULLAH CEYLAN

2. AHMET BİNGÖL

3. AHMET YAPICI

4. ALİ OSMAN KUŞAKÇI

5. ARİFE GÖKKUŞ

6. AYHAN BOYRAZ

7. BİLAL BENNA HAKSAL

8. EKREM ERDEM

9. ELİF GÜLTEKİN

10. ENVER OSMAN KAAN

11. ERKAM ARSLANOĞLU

12. GÜLTEN DEMİR BİLEN

13. HÜSEYİN KARA

14. İSLAM ŞENSÖZ

15. KADİR ORUÇ

16. KEMAL BİLAL AYDIN

17. MEHMET ALİ KILIÇ

18. METİN TUĞTAG

19. MUHAMMED TAHA TAVMAN

20. OĞUZHAN AYDIN

21. ÖMER CEYLAN

22. RESUL ÇİFTCİ

23. RİAD DOMAZETİ

24. SABAHATTİN YAMAK

25. SEÇKİN KOÇ

26. SERDAR TURHAN

27. SÜMEYYE ERTEKİN

28. YUSUF ÖZTÜRK

29. ZELİHA YILDIZ

30. ZEYNEP RANA ÜNAL

 

 

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

 

 

1. AHMET EMEK

2. AHMET GAZİ AYDIN

3. AHMET YİĞİT

4. AHMET ZAHİT GÜLER

5. CEMİL İLBAŞ

6. DİLRUBA SÖNMEZ

7. ENES ABDURRAHMAN HİBE

8. ENES ŞİŞMAN

9. HARUN ÇETİN

10. KADİR SARICALAR

11. MEHMET SARI

12. MESUT ÖZDEN

13. MUHAMMED EMİN YILMAZ

14. MUSTAFA AKHAN

15. RÜVEYDA KORKUT

16. SERDAR SÖNMEZ

17. YASİN ÇAKIREL

18. YEMLİHA AKSOY

19. YUSUF TÜRKMEN

20. ZAFER ŞAHİNOĞLU

 

 

DENETİM KURULU ASİL ÜYELER

 

 

1. NAZİF YILMAZ

2. ABDULLAH HANÖNÜ

3. MEHMET FINDIKÇI

4. ORHAN NARİN

5. OSMAN URGUN

 

 

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER

 

 

1. HAMZA ÖZDEMİR

2. MUHAMMED ALİ UÇAR

3. NAZLI BOZKUŞSUN

4. RAMAZAN AYDIN

5. SÜLEYMAN DULKAR

 

 

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELER

 

 

1. NURULLAH ER

2. AYŞEGÜL İLHAN MUTLU

3. ABDULLAH MESUT DÜZENLİ

4. MURAT ARSLAN

5. SİNAN ÖZYURT

 

 

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER

 

 

1. MUKADDER GEMİCİ

2. CEM DEMİR

3. FATMANUR DİL

4. İSA SERGİN

5. ÖMER FARUK SARIMERMER

 

 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme