Karatay Termal Tatil Köyü

Kmü’de İki Yeni Terfi Daha !

featured
Wordpress Temaları

KMÜ Tıp fakültesi dekanı sayın Prof.Dr.Dursun ODABAŞ Rektör yardımcılığına, Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Felsefe Bölüm Başkanı Doç. Dr.Ziyaeddin KIRBOĞA hocamız Rektör Danışmanlığına atanmıştır. Yeni görevlerinde her iki hocamıza da başarılar dileriz. Üniversitemize, şehrimize hayırlı uğurlu olsun.

Ziyaeddin Kırboğa Kimdir?

Hadim doğumlu Ziyaeddin Kırboğa 1990 yılında Karaman İmam-Hatip Lisesiden,1997 yılında da Selçuk Üniversitesi İlahiyat fakültesinden mezun oldu. 1997 tarihinde Nevşehir İli Hacıbektaş İlçesi Akçataş köyü camii İmam-Hatiplik görevine başladı. Daha sonra İlçe Müftülüğü sınavlarını kazanarak Bitlis İli Hizan İlçe Müftülüğü’ne Müftü olarak atandı. 1999 tarihinde Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Sosyolojisi Bilim Dalından mezun olan Kırboğa mastır diplomasını aldı. Askerlik görevinin ardından 17.08.2001 tarihinde Konya İli Bozkır İlçe Müftüsü olarak naklen atanan Kırboğa Karaman İli Kâzımkarabekir İlçe Müftülüğü görevini de yürüttü. Ardından Karaman’da görevden alınan eski müftü Nuri Değirmenci’nin yerine göreve geldi.Son olarak Karamanoğlu Mehmet bey üniversitesinde edebiyat fakültesinde öğretim üyesi Doç. Dr. Ziyaeddin Kırboğa felsefe bölüm başkanıydı.

Prof. Dr. Odabaş, 11 Ekim 1998’de, Van’da düzenlenen “Türban Zinciri” eylemine katıldığı gerekçesiyle yök tarafından meslekten ihraç edilmişti.

Dursun Odabaş, 1992 de Konya Selçuk Üniversitesinde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları dalında başarılı bir akademisyen iken, kendisine Van YYÜ bünyesinde hizmet verecek olan, Tıp fakültesini kurma görevi verildi.

Kurulacak olan fakültenin ne bir bütçesi, ne de ekipmanı vardı. Dursun Odabaş tüm bürokratik gereklilikleri hallettikten sonra, çoğu kendi dostlarından oluşan, alanlarında kendilerini kanıtlamış vizyon sahibi akademik bir kadroyu Van’a getirip, fakültesinin temellerini oluşturdu.

Ekibi ile beraber oluşturdukları rota doğrultusunda, üstünde oturulacak sandalyesi dahi bulunmayan binada, hasta muayeneleri ile işe başlanıp, bundan elde edilen para ile ilk demirbaşlar alınmaya, sağlıklı, planlı bir hızla, taş üstüne taşlar konulmaya başlandıOdabaş ve ekibi, isminden başka bir şeyi bulunmayan bir fakülteden; döner sermayesinden beş yıl boyunca, sayısız fedakarlıklara imza atarak modern ekipmanlarla, olması gereken her dalda hizmet veren, sadece Van’ın değil, tüm doğunun sağlık ışığı haline gelmiş bir hastane oluşturmayı başardılar.

Doktorumuz, Van’da kaldığı süre içerisinde, tıp fakültesinin bazı yerleri hep inşaat halinde olmuş, her gün yeni bir şey eklenmiştir.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!