Karatay Termal Tatil Köyü

Çiftçilere Hibe Müjdesi

Abone Ol
Daha Fazla
Wordpress Temaları

Karaman il tarım ve orman müdürlüğünden çiftçilere hibe müjdesi! Müdürlükten gelen açıklama çiftçilerin yüzünü güldürdü. Müjde şu şekilde:

Ülkemizde kısıtlı ve değerli olan su kaynaklarından daha verimli ve tasarruflu bir şekilde  kullanımını sağlayan basınçlı sulama sistemlerinin yaygınlaştırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 2021 yılı %50 hibeli Bireysel Sulama Sistemlerinin Destekleme başvuruları 01.03.2021 tarihi itibariyle başlamıştır.

İlimizde de çok kısıtlı olan su kaynaklarının daha verimli kullanılması amacıyla basınçlı sulama sistemlerine önem verilmektedir. Bu sebeple basınçlı sulama yapmak isteyen ve yeni sulama sistemi kuracak olan çiftçilerimizin 30.03.2021 Salı günü mesai bitimine kadar sulama projelerini hazırlayarak istenen diğer evraklarla birlikte Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze başvurularını yapmaları gerekmektedir.  Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Örgütlenme Şube Müdürlüğü ve karamantarimorman.gov.tr adresinden alınabilmektedir.

SULAMA HİBE BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Güncel ÇKS Belgesi

-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

-Sulama suyu analiz raporu

-Toprak analiz raporu

-Kuyu ruhsatı veya sulama kooperatifinden yazı (su kullanım izin belgesi)

-Adli sicil kaydı

-Tapu fotokopisi, hisseli araziler için muvafakatname

-Arazi kiralık ise en az 3 yıllık kira kontratı (Başvuru lineer, tamburlu, güneş enerjili ise en az 5 yıllık olacak)

-Ziraat Bankasından yazı (Başvuru yapılan parsel için 2016 yılı sonrası için sulama kredisi kullanmadığına dair)

-Tarım Kredi Kooperatifinden yazı (Başvuru yapılan parsel için 2016 yılı sonrası için sulama kredisi kullanmadığına dair)

-Sulama Projesi ve Ekleri (Sulama Projesi (EK-18 uygun), Hibe Başvuru Formu (EK-2), Sulama sistemi bilgi formu(EK-4), Teknik Şartname, Sulama Projesi hazırlayana mühendise ait Oda kayıt belgesi ve onaylı diploma sureti )

-Varsa şehit, gazi yakını olduğuna dair veya Genç Çiftçi, iyi tarım uygulayıcısı, organik tarım yaptığına dair belge.

-Vekâleten başvurular için vekâletname

-Tüzel Kişilik başvuruları için (Yetkili Kurul Kararı, İmza Sirküleri ve (Ana sözleşmelerinde tarımsal faaliyette bulunabileceklerine dair ifadeyi içeren) Ticaret Sicil Gazetesi 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme