Karatay Termal Tatil Köyü

624 İdari Amirler Değişti

Daha Fazla Göster
Wordpress Temaları

624 Mülki İdare Amirinin görevlerinde değişiklik kararı alındı. 20 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan karar ile 624 Amirin görev yerlerinde değişikliğe karar verildi.

20 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Karar (Karar: 2021/412) kapsamında 624 mülki idare amirinin görev yerleri değişti. Devletin üst düzey kadrolarında yapılan değişiklik büyük yankı uyandırırken görevden alınan isimler ve görev yeri değişen mülki idare amirleri de merak konusu oldu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile yayımlanan kararname kapsamında İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Kaymakamlar, Strateji Geliştirme Bakanlığı, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda kurum, kuruluş ve devletin üst düzey kadrosunda önemli görev değişiklikleri yapılmış oldu.

Pek çok kamu kurum ve kuruluşu kadrolarında yapılan görev değişimleri yanı sıra çok sayıda ilçenin Kaymakamı da söz konusu atama kararnamesi kapsamında görev yerini değiştirmiş oldu. Bu karar neticesinde zaman zaman yapılan görev değişimleri ile Kaymakamların yurdun farklı yerlerinde görevlendirmelerine yer verilirken eş zamanlı olarak aynı kapsamda başarılı performans gösteren kaymakamların ve idari amirlerin büyük şehirlere atanarak ödüllendirilmesi de sağlanmış oluyor. İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak görev alan Kemalettin Sakin İller İdaresi Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı görevine atanırken Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak görev yapan Doğan Dinç ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak atanmış oldu.

 

Atama bekleyen mülki idare amirlerinin yakından takip ettikleri Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Karar (Karar: 2021/412) Resmi Gazete ile yayımlanarak görev değişimleri bugünden itibaren yapılacak olan görev devir törenleri ile kademeli olarak işleyişe geçecek.

Kaymakam Yer Değiştirme kararnamesi olarak da anılan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi içerisinde kaymakamların görev yeri değişimleri yanı sıra aynı zamanda devletin resmi kurumlarında üst düzeyde görev alan bürokratların da yer değiştirme kararlarına yer veriliyor.

Listenin Tamamı İçin Tıklayın!

 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme