Karatay Termal Tatil Köyü

İmalatçı ve İhracatçılara müjde

featured
Wordpress Temaları

 ”Çıpa kredisi” İmalatçı ve ihracatçılara

Karaman Vakıflar Bankası İl Müdürü Mustafa Sözügüzel ve Vakıflar Bankası Kobi Portföy Yöneticisi Şükrü Altınpa ile Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Gökhan Alkan’ı ziyaret ettiler.

Gerçekleşen Ziyarette, Vakıflar Bankası İl Müdürü Mustafa Sözügüzel, Çıpa kredisi ile ilgili bilgiler söyleyerek “İmalatçı ve ihracatçı 1 yıl geri ödemesiz, 72 ay vade, yıllık yüzde 17,75 faiz oranlı Çıpa Kredisi İmalat, İhracat ve ithal ikamesine yönelik üretim yapan imalatçı ve ihracatçılarımıza yönelik bir yıl geri ödemesiz olarak sunulan bir destek kredisidir.” dedi.

Kredi ile ihracat ve ithal ikame amaçlı üretimi çoğaltacak,  yatırım yapacak olan firma ve şirketler başta olmak üzere stratejik öneme sahip sektörlerde aktiflik gösteren firmalara TL ve döviz olarak küçük miktarda faizli finansman desteği uygulanacağı dile getirildi, “Bu kredinin en önemli yanı faiz oranı. Bu kredimiz TCMB politika faiz oranına endeksli şekilde kullandırılacak olmasıyla Türkiye’de ilk olma özelliği mevcut. ‘Çıpa Kredisi’ faiz oranı, Merkez Bankası politika faiz oranına bağımlı olarak aşağı yönlü değişecek ve kredi vadesi boyunca yukarı yönlü bir faiz artışı de yapılmayacaktır. Yani politika faizi aşağı indiğinde kredi faizi aşağı inecek ama arttığı zaman bir değişiklik olmayacak.”dedi.

KREDİ 3’e ayrıldı

Çipa kredisinin ilk amacının ihracat ve imalat alanındaki işletmeler olduğunu söyleyen Arıöz, “Kredileri 3 başlık ile sunuyoruz. Çıpa Opex İşletme Kredisi ile firmanın, faaliyetlerine devam etmek amacıyla verdiğimiz ihtiyaç kredisi. İkinci olarak Çıpa Makine ve Araç Alımı Kredisi ile firmanın yapacağı makine alımı ile faaliyetlerinde kullanılmak üzere alacağı araçlara destek sağlıyoruz. Son olarak da Çıpa Proje Kredisi ile firmaların, kapasite artışı, büyüme/genişleme, yeni yatırım gibi projelerinde ihtiyaç duyacakları finansmanı sağlamak amacıyla yanlarında olacağız” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!