Karatay Termal Tatil Köyü

Hafız Mehmet ŞİMŞEK’ten yeni yazı: ”Küfre Götüren Sözler”

Wordpress Temaları

 

İnsan yaratılan varlıkların en özelidir. Bir çok canlının sahip olamadığı nitelikli özelliklere sahiptir.
Yüce yaratıcının ‘Ahsen-î Takvîim’ olarak vasıflandırdığı bir varlıktır İnsan. Yeryüzü haljfesi olarak bahsedebilip, meleklerin bile hayran kaldığı Eşref-i Mahlûkattır. Kendisinden istenilen tek şey; kendisine emânet edilen hayatı Yüce Yaratıcının istediği bir şekilde ikâme ettirmektir. Kulluk, Düşünme, Zikir istenilen şeylerin başında gelmektedir. İnsan; yaratılan herşeyin kendisi için bir nîmet olduğu bilincinde olmalıdır. Bizlere akıl gibi en önemli nîmeti veren Yüce Rabbe karşı nankör olmamalıdır insan. Dilinden çıkan her sözde en başta Allah’a karşı sorumlu olduğunu unutmamalıdır. Hamd ve Şükür; yaşam standartlarını belirleyen en önemli etken olmalıdır insanın. İsyan ve Küfür, nitelikli insana asla yakışmaz. En mükemmel şekliyle insanı yaratan Yüce Allah’ın Rahmetinden uzaklaşacak, azâbına mazhar olacak kötü sözlerden uzak durmalıdır.
》kaderime lânet olsun!
》beni neden yarattın!
》adâletin bumu Allah’ım
》kahpe kader!
》seni kendime ilah yaptım
》benim tanrım sensin
》seni Allah bile unutmuş!
》seninle cennete bile girmem! vs. vs. ((Haşa & Haşa))
——- bilerek veya bilmeyerek bu sözleri kullanıyoruz.
Sözde; -ruhun gıdasıdır- diye bizlere yutturulan ama işin aslını ferâsetle düşündüğümüzde bizi Rabbimizin gazabına götüren bu ve buna benzer sözler, birer küfür vesîlesidir.
Biraz akıl ve îzan çerçevesinde bakan her insanın bu sözlerin kendisini sapıklığa ve sapkınlığa götürdüğünün farkındadır. Mâalesef geçmişte olduğu gibi, günümüzde de; nefis ve hevâ’larına uyan şarlatanların bizlere sanki hayatın tadı olarak gösterilmeye çalışıldığı bu sözler, bizleri Rabbimizin merhametinden uzaklaştırmaktadır. İsyan ve Küfür kokan bu sözler özellikle genç beyinlere empoze edilmektir. Şeytanın bile aklına gelmeyeceği sözleri, sanat adı altında ruhlara enjekte edilmektedir. anne babaya itâatsizliği , umutsuzluğu, şımarıklığı şirin göstermeye çalışan sapkın fikirler birer Şeytân-î üründür.
En önemli emanetin akıl olduğunu bilen kişinin, kendisini Rabbinden uzaklaştıracak sözlerden uzak durması hiçte zor değildir. Kaliteli müslüman isyan kokan sözlere karşı bilinçlenmelidir.
Beynimizde, ruhumuzda Rabbimizin gücünü ve sevgisini hafife almaya çaba sarf eden her türlü sapkınlığa fırsat vermemelidir. Ruhumuzu arındıracak, içimizi ferahlatacak o kadar değerlerimiz varki bizim, yeter ki dilimizde, yüreğimizde yer bulsun. Bizleri sapkın sözleri ile Rabbimizden uzak kalmamızı isteyenlere şu sorular sorulsun.
– siz hiç Ruhun Gıdası Namazı kıldınız mı?
– hiç Kuran okudunuz mu?
Sözümüz Duâ ile son bulsun!.
Ya Rabbi!. Dilimizden sana karşı bilerek veya bilmeyerek yapmış olduğumuz her türlü hata ve isyana karşı bizleri affet.. nefsimizi ve neslimizi senin yolunda gidenlerden eyle! ( amiiin)

Selam ve Dua ile
——– Hafız Mehmet ŞİMŞEK—–

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!