Karatay Termal Tatil Köyü

Vali Işık’ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

10-48-10-YVali_M_A_ISIK800x450
Daha Fazla Göster
Wordpress Temaları

Vali Mehmet Alpaslan Işık, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Vali Mehmet Alpaslan Işık, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında: “Çanakkale, paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen bir cihan imparatorluğu içinden kahraman bir milletin varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanamayacak kadar muhteşem bir milli duygu, milli inanç, istiklâl, kahramanlık ve milli şahlanışın başlangıç noktasıdır.

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferiyle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Çanakkale destanının her satırında isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır. Canlarını feda ederek “Çanakkale Geçilmez” dedirten, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz; milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir.

Çanakkale Zaferi’ndeki diriliş ruhunu gelecek nesillere taşıdığımız sürece, milli şuura sahip gençlerimiz yetiştikçe ülkemizin geleceği daha aydınlık olacaktır.

Bu duygularla 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106 ncı yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanını canından aziz bilen kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme