Karatay Termal Tatil Köyü

Ulaşımda tedbirler gevşetildi.

otobüs
Daha Fazla Göster
Wordpress Temaları

 Geçtiğimiz günlerde normalleşme sürecinin ilk adımları atılmıştı. Normalleşme süreci durmadan devam ediyor. Belirlenen bölgelerde, şehirler arası otobüs ulaşımında yüzde 50 koltuk kısıtlaması  kaldırıldı. Bu karar iç turizm hareketlenmeye yol açtı.

Salgının başladığı ilk zamanlardan sonra toplu ulaşım araçlarında sosyal yaklaşma mesafesi virüs tedbirleri kapsamında P kapasite ile çalışma kararı çıkmıştı.

Karar ile ilgili açıklamayı  TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım yaptı.

Yıldırım açıklamalarında;” Son olarak İçişleri Bakanlığının 8 Mart 2021 tarihinde yayınladığı genelgeyle 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamındaki taşımacılık faaliyetlerinde kapasite kısıtlaması kaldırılmıştır. Yolcular otobüsler HES kodu kontrolü yapılarak alınıyor. Otobüsler her seferinde dezenfekte ediliyor. Otobüslerde yolcular için dezenfektan ve maske bulunduruluyor. Yolcuların maske kullanımı zorunluluğu denetleniyor. Personelin her seferde ateş ölçümü yapılıyor. Ayrıca sağlık bakanlığı tarafında hazırlanan Salgın Yönetimi Çalışma Rehberi’nde tüm tedbirler uygulanıyor.” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme