Karatay Termal Tatil Köyü

Son Dakika! Kısıtlamalar Değişiyor

Wordpress Temaları

KISITLAMALAR KALKIYOR MU? NASIL BİR DEĞİŞİKLİK OLDU?

AÇIKLAMALAR VE DEĞİŞEN KISITLAMALAR…

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması. Düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha Pazar günü devam edecek.

Ülkemizin tamamında süren akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek

Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda 8 ve 12. Sınıflarda eğitim ve öğretime açılacaktır.

Düşük ve orta riskli illerde, ilaveten ortaokullar ve liseler dahi diğer kademelerde de eğitime ve öğretime başlanacaktır.

Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise,, genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane kıraathane tatlıcı çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde elli kapasite ile sürdürebileceklerdir.

Halı saha yüzme havuzu vb. tesisler düşük ve orta riskli illerimizde sabah 9 akşam 19 arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normal devam edecek ihtiyaç halinde valilikler düzenlemeler yapabileceklerdir.

Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlara ile ilgili düzenleme. Düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise yasak süresi artırılacaktır.

Nikah ve merasimlerde düşük ve orta riskli illerde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla yapılacaktır.

Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları; düşük orta ve yüksek illerde katılım 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılacaktır.

Diğer hususlardaki uygulamaların nasıl olacağı, daha önce belirtildiği gibi, Valiliklerimizin başkanlığındaki İl hıfzıssıhha kurullarımız tarafından belirlenecektir.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!