Karatay Termal Tatil Köyü

Roketlerin Nereden Atıldığı Belli Oldu!

23-32-56-images
Daha Fazla Göster
Wordpress Temaları

Son bilgilere göre Kilise Suriye’den YPG PKK terör örgütünün işgali altında olan tel Rıfat bölgesinden 2 adet roket atıldı edinilen bilgiye göre roketlerden biri boş bir araziye diğeri ise bir mermer atölyesinin yakınlarına düştü ve olaydan sonra olay bölgesine çok sayıda güvenlik güçleri intikal etti. Bu olay üzerine Kilis valisi Recep soytürk ile il emniyet müdürü Mahmut Karabulut olay yerine geldi ve incelemelerde bulundular.
Olayın ardından Milli Savunma Bakanlığı ve Kilis valiliğinden açıklamalar peş peşe geldi
Yapılan açıklamalar şu şekilde:

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Suriye’den atıldığı belirlenen roketler Kilis’te boş araziye düşmüştür. Olayda yaralanan vatandaşımız olmamış, hasar ve ziyan meydana gelmemiştir. Rusya Federasyonu’na ateşin durdurulması için bildirimde bulunulmuş, belirlenen hedefler derhal ateş altına alınmıştır. Bölgedeki birliklerimiz ikaz edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Kilis Valiliği’nden yapılan açıklamada “18.03.2021 tarihinde 20.55 sıralarında Kilis Merkez’e Suriye’den (PYD Bölgesi) atıldığı değerlendirilen iki adet roket düşmüş ancak patlamamıştır. Olayla ilgili herhangi bir yaralanma ve maddi hasar meydana gelmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme