Karatay Termal Tatil Köyü

Mobil Müze Geldi ! İlgi Yoğun

Wordpress Temaları

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Çanakkale savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı dahilinde ‘’Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale’’ sloganı ile yola çıkan ve 81 ilde de konaklayacak olan mobil müze Karaman’a da uğradı.

Çanakkale savaşlarında yaşanan olayları ve kahramanlıkları vatandaşlara göstermek o zamanı yaşatabilmek hedefi ile Türkiye’nin 81 iline de uğrayacak olan tırın 65. Şehri Karaman oldu.

Karaman merkezde bulunan Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına duran tır yeni tip korona virüs ( Kovid-19) tedbirleri dahilinde ziyarete açıldı. Karaman halkının mobil müzeye ilgisi yoğun oldu. Mobil müzeyi incelemek, o ambiansı yaşamak isteyenler kuyruklar oluşturdu. Mobil müzeye büyük vatandaşların ilgisinin yoğun olduğu gözlemlenirken küçük çocuklarda o ilgiye dahil oldu.

Mobil müze koordinatörü Engin Karataş yaptığı açıklamada mobil müzenin 2 Temmuz’da “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” diyerek yola çıktığını ve illeri dolaştığını belirterek, “Müze içerisinde yedi ayrı vitrin bulunmaktadır. Bu vitrinlerde kronolojik olarak Çanakkale savaşları anlatılmaktadır. Bu vitrinlerde savaş eserleri ve görseller bulunmaktadır. Dış ses ile ambiyans bütünlüğü sağlanarak Çanakkale savaşları halkımıza anlatılmaktadır. Pandemi olması sebebiyle bütün önlemlerimizi almış bulunmaktayız. İçeri girerken maske ve ateş ölçümü kontrolümüz yapılmaktadır” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!