Karatay Termal Tatil Köyü

KMÜ’de Kıbrıs Barış Harekatı Paneli

featured
Wordpress Temaları

Kıbrıs Barış Harekâtının 47’nci yılı sebebiyle Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) panel düzenleneceği bildirildi.

Yapılan basın açıklamasında 20 Temmuz 1974’te Bülent Ecevit’in Başbakanlığı zamanında Necmettin ERBAKAN’nın liderliğinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kıbrıs’ta başlattığı Kıbrıs Barış Harekâtının 47. yılı olması sebebiye Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde anma programı düzenleneceği bildirildi.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’ın açılış konuşmasını yapacağı panelde, Barış Harekatı konulu belgesel gösterimi yapılacak. Ayrıca Karaman Muharip Gaziler Derneğine mensup Kıbrıs Gazilerinin yaşadığı hatıralara yer verilecek.

KMÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alaattin Uca’nın oturum yönlendiriciliğini üstlendiği panelde Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erol Yüksel ile Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Çakır konuşmacı olarak yer alacak.

Panelde, “Kıbrıs Barış Harekâtının Önemi”, “Kıbrıs Barış Harekâtına Kadar Kıbrıs Sorununun Tarihi Gelişimi” ve “O Akşam Meclis Ne Söyledi? Tarihi Bir Oturumun Politik Hikâyesi” konu başlıkları çerçevesinde konuklara bilgilendirmede bulunulacak.

Yapılan bildiride Panelin 30 Temmuz Cuma günü, saat 14.30’da KMÜ Şehit Ömer Halis Demir Salonunda düzenleneceği ve eş zamanlı olarak üniversitenin Sosyal Medya hesaplarından canlı olarak izlenebileceği de aktarıldı.

Vatandaşların programı takip edebilecekleri sosyal medya hesapları şu şekilde:

https://www.youtube.com/UniversiteKMU

https://www.facebook.com/UniversiteKMU

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!