Karatay Termal Tatil Köyü

Karaman’da Çocuk Kütüphanesi

haber
Daha Fazla Göster
Wordpress Temaları

Karaman’da Çocuk Kütüphanesi

 Kütüphane Haftası ve Konya Ovası Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının KOP Okuyor Projesi kapsamında Karaman İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen Çocuk Kütüphanesinin açılışı bugün gerçekleştirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binasındaki açılış programı Gevher Hatun Anaokulu öğrencilerinin Yunus Emre’den seslendirdikleri şiir dinletisiyle açılış başladı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş tarafından güne dair yapılan konuşmanın ardından program, Vali Mehmet Alpaslan Işık ve il protokolü tarafından en çok kitap okuyan öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle program devam etti.

“Türkçe Kütüphanesi ve Atölyesinin Açılışı Bugün Yapıldı”
KOP projesi kapsamında daha sonra Karaman İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte hazırladığı Türkçe Kütüphanesi ve  Atölyesinin açılışı bugün gerçekleştirildi.
Proje ile ilgili yapılan sunumun ardından açılışı gerçekleştirilen Türkçe Kütüphanesi ve Atölyesinde incelemelerde bulunan Vali Işık, Karaman için önemli bir kültür hizmeti olan kütüphane ve atölyenin ilimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkürlerde bulundu.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binasındaki Çocuk Kütüphanesi ile Piri Reis Kültür Merkezinde açılışı gerçekleştirilen Türkçe Kütüphanesi ve Atölyesinin açılış programlarına; Vali Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Evren Çakır, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, kurum müdürleri’nin katılımı ile program sürdü.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme