Karatay Termal Tatil Köyü

Karaman Önder’den Kitap Bağışına Destek

IMG-20210601-WA0009
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Wordpress Temaları

Karaman Adliye Hizmet Binasında “Bir Kitap Bir Umut” Kitap Bağışı Kampanyası Kapsamında Kitap Bağışı Standı kuruldu.
Adalet Bakanlığı İle Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit GÜL ile Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY’un katılımı ile “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır.
İmzalanan protokol kapsamında Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL tarafından ilk kitap bağışı yapılarak bugün saat 11:00’de tüm Türkiye’de Adalet Sarayı binalarında eş zamanlı olarak “Kitap Bağışı” kampanyası başlatılmış olup, Karaman Adalet Sarayı Hizmet Binasında eş zamanlı olarak kitap bağışı kabul standı kurulmuştur.
Ceza İnfaz Kurumu kütüphanelerine “Bir Kitap Bir Umut” kitap bağışı kampanyası 31/05/2021 – 16/06/2021 tarihleri arasında Karaman Adliyesi kitap bağışı standında kabul edilecektir.
Kitap bağışı standının açılışında Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İŞLEK tarafından da ilk kitap bağışı gerçekleştirerek yaptığı açıklamada Karaman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklarının kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek, iyileştirme faaliyetlerine katkıda bulunmak ve topluma tekrar kazandırma sürecinde fayda sağlamak için 16/06/2021 tarihine kadar sürecek olan Kitap Bağışı kampanyasını başlatmış bulunuyoruz. Tüm Adliye ve Ceza İnfaz Kurumu Personeli ile Avukatlarımızın yanı sıra, Karaman halkının ve STK’ların da katkı sunmasını beklediğini belirterek hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulundu.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme