Karatay Termal Tatil Köyü

İki hafta kısmi kapanma…

21-12-51-images
Abone Ol
Daha Fazla
Wordpress Temaları

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15:30’da toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan toplantı 2 saat 45 dakika sürdü.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Erdoğan toplantıda, korona virüsü salgınında artan vaka ve ölüm sayıları nedeniyle yürürlükte olan kısıtlamaların genişletilmesi ve ek tedbirler alınmasının da görüşüldüğünü söyledi. Erdoğan, gidişatın kendilerini tedbirleri sıkılaştırmaya yönelttiğini belirterek “Bu gidişata seyirci kalamazdık. Ramazan ayının iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz” dedi.

Erdoğan şunları kaydetti: “Amaç iki haftalık sürede vaka ve vefat sayıların düşüş sağlamak. İki haftalık dönemde hedeflediğimiz tabloda beklenen iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecek. Aşı sırası gelenlerin bu imkanı derhal değerlendirmelerini istiyorum. Aşının vefat sayılarını düşürmedeki etkisi rakamlarla, gözlemlerle tespit edilmiştir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salgına ilişkin açıkladığı yeni tedbirler ve kısıtlamalar şöyle:   

– Hafta sonu sokağa çıkma uygulaması sürerken, hafta içi sokağa çıkma uygulamasının saatleri akşam 19.00, sabah 05.00 olarak güncellenmiştir. Zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir.

– Bir süre önce ara verdiğimiz 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz.

– Kamuda saat 16.00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak, hamileler, kronik hastalığı olanlar, 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak.  Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecektir.

8 VE 12. SINIFLAR YÜZ YÜZE

– Eğitimde sınav sürecinde olan 8’inci ve 12’inci sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecek.

-Yeme- içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu ve benzeri mekanlar bayram sonrasına kadar faaliyetlerine ara verecektir.

– Lokanta ve benzeri işletmeler ise Ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel al hizmetiyle çalışmalarını yürütecek.

GENEL KURULLAR BAYRAM SONUNA ERTELENDİ

– Düğün, nişan, kına, nikah, genel kurul ve benzeri bütün toplantılar ile kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelenmiştir.

– Oteller sadece kendi müşterileri ile sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek, sahte rezervasyon ve benzeri hilelere göz yumulmayacaktır.

-Konaklama tesisleri ile evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecektir.

Erdoğan konuyla ilgili ayrıntıların İçişleri Bakanlığınca bu akşam yayınlanacak genelgede belirtileceğini de kaydetti.

kaynak: Gazeteduvar.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme