Karatay Termal Tatil Köyü

İdlib’e Karaman Mahallesi

Daha Fazla Göster
Wordpress Temaları

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi‘nce İdlibe “İyilik Konutları Kampanyası” kapsamında betonarme iyilik konutları inşa edilecek.

Diyanet İşleri Başkalığı’nca İdlibe “İyilik Konutları Kampanyası” kapsamında çadır evlerin yerine geçecek, her türlü insani koşulların düşünüldüğü 30 metrekare büyüklüğünde 2 odalı, içerisinde banyosu, tuvaleti, mutfağı bulunan, her türlü hava şartlarına dayanıklı betonarme iyilik konutları inşa edilecek.
2011 yılında patlak veren savaştan bu tarafa Suriye’deki iç savaş sebebiyle, evini barkını terk etmek zorunda kalarak sınırımıza yakın İDLİB ‘te, zorlu kış şartlarında çadırlarda yaşamak mecburiyetinde kalan kardeşlerimiz için Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi bir kampanya başlattı.
“İyilik Konutları Kampanyasına” Karaman Müftülüğüne bağlı Din Görevlilerince katkıda bulunuldu. Karaman Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karaman şubesi tarafından “HAYDİ KARAMAN SENİN DE OLSUN BİR YUVAN” adıyla Genel Merkezimizin kampanyasına destek verildi. Din Görevlileri kendi aralarında topladıkları parayı Vakfın kampanyada kullanımı için bağışladılar.
Halkın çok büyük destekleri ile İdlib’te Karaman Mahallesi kurulacak kadar (27 konut) inşa edilecek miktarda yardım toplandı.
Konuya ilişkin bir basın açıklamasında bulunan İl Müftüsü Muhammed Lutfi KETENCİ “ Karamanımızda Din görevlilerimiz öncülüğünde ” Din Görevlilerimiz, Bayan Kur’an Kursu hocalarımız, Müftülük Çalışanlarımız Vakfımızca İDLİB ‘te yaptırılan İyilik Konutları’na bizzat katkıda bulunarak kendi aralarında topladıkları parayı Vakfımıza bağışlamışlardır.
Halkımızın çok büyük destekleri ile İdlib’de Karaman mahallesi kurulması için yoğun gayret göstermektedirler. Takriben bir ay önce başlatılan kampanyaya yoğun destekle, tanesi 6 bin TL olan “İYİLİK KONUTLARI” için 27 konut inşa edilecek miktarda yardım Karaman ilimizden gönderilmiştir.
HAYDİ KARAMAN İYİLİK VAKTİ” Projesi ile hayır sevenlerimiz tarafından ilimizdeki ihtiyaç sahibi ailelere maddi manevi yardımcı olma yolunda yoğun bir çalışma yapılmaktadır. Ayrıca İlimiz Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karaman şubesi tarafından “HAYDİ KARAMAN SENİN DE OLSUN BİR YUVAN” adıyla Genel Merkezimizin kampanyasına destek verilmeye çalışılmaktadır. Din Görevlilerimiz ihtiyaç sahibi ailelerin bu soğuk kış günlerinde evini ısıtacak bir soba, sobasında yakacak kömür, mutfağında buzdolabı, çamaşır makinesi ve ihtiyaç duyulan daha birçok ev eşyasını temin ederek ihtiyaç sahiplerine bizzat ulaştırıyor, sevincine ortak oluyor, dualarını ve gönüllerini alıyor.
Karaman İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karaman Şubesi tarafından yürütülen bu hayırlı çalışmalarımıza destek veren, gece gündüz demeden yoğun bir şekilde çalışan Din Gönüllülerine ve hayırsever Karamanlı hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Allah kazançlarını bereketlendirsin. Sağlık, sıhhat ve afiyet versin.” Dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme