Karatay Termal Tatil Köyü

Başkışlada Çifte Sevinç

Wordpress Temaları

Başkışla Köyünde 15 yıldır akmayan köy çeşmesi tekrar kullanıma kazandırılmasının yanı sıra köylülere de fidan dağıtımı yapıldı.

Karaman’ın Başkışla Köyünde vatandaşlara fidan dağıtımı yapılırken aynı zamanda 15 yıldır akmayan köy çeşmesi tekrar kullanıma kazandırıldı.
Karaman Merkeze bağlı Başkışla Köyü Muhtarı İsmail Boyacı, sitemize yaptığı açıklamada “Yurt dışında yaşayan gurbetçi köylülerimiz ile ortak bir çalışma yaparak fidan dağıtımını gerçekleştirdik. İlk olarak 250 adet fındık ve 600 adet nar fidanı dağıtımı yapıldı. Hava şartları uygun olmadığı için bin adet fındığın sökümü hale yapılamadı. İnşallah hava şartları düzelince o da gelecek ve vatandaşlarımıza dağıtacağız.” dedi.
Başkışla köyündeki vatandaşların durumdan memnun olduğunu söyleyen Boyacı sözlerine şöyle devam etti: “Köye önemli derecede gelir kaynağı olması için böyle bir uygulama başlattık. Köylü halkı oldukça memnun kaldı ve bize teşekkür ettiler.”


15 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU
15 yıldır kullanılmayan tarihi çeşmenin tekrar kullanıma kazandırıldığını ifade eden İsmail Boyacı, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “1600’lü yıllara ait bir çeşme vardı. Adı “Eski Çeşme” olarak biliniyor. 15 yıldır buradan su akmıyordu. Özel idareden su kaynağının tekrar köyümüze kazandırılması için talepte bulunduk. Çalışmalar 2 gün aralıksız devam etti ve nihayet suyu çıkardılar. Hava şartlarından dolayı tadilatlar henüz tamamlanmadı. İnşallah yaza doğru kullanıma açılacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!