Karatay Termal Tatil Köyü

8 proje 5 milyon 250 bin 453 TL

featured
Wordpress Temaları

Mesleki eğitimin desteklenmesi ve niteliğinin daha da verimli olması için Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafınca koordine edilen ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından kabul görülen 8 proje için İl Milli Eğitim Müdürü olan Mehmet Çalışkan ile Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri olan İhsan Bostancı tarafından proje sözleşmeleri bugün imzalandı.

İHA üretim atölyesi ve otonom İHA yapay zekâ ve simülasyon atölyelerinin kurulmasından, robotlu kaynak otomasyon sistemlerine, kaynak simülasyon atölyesinde yetişecek öğrencilerden savunma sanayisi için yazılım sektöründe çalışan bireyler yetiştirilmesinden gastronomiye kadar mesleki eğitimde ciddi fark yaratacak 5 milyon 250 bin 453 TL’lik dev bütçeye sahip projeler gerçeğe dökülüyor.

Mevlana Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, farklı sektörlerde yer alan 21 özel firma iş birliği ile birçok öğrencinin istihdamını sağlayacak projelerin Karaman’a hayırlı olmasını dileyerek hayata geçecek projelerle mesleki eğitimin çok büyük gelişme kazanacağını söyledi.

Mehmet Çalışkan, sözlerine şu şekilde devam etti “Bizim amacımız ve gayretimiz Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan mesleki ve teknik eğitimin niteliğini artırmaya yönelik iş birliği içerisinde Karaman’da mesleki eğitimde öğrenim gören öğrencilerimize iş imkânları için fırsatlar sunmak. Bu bağlamda Mevlana Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız 5 Milyon 250 Bin 453 TL’lik dev bütçeli projeler mesleki eğitimde ortaya konacak çalışmalarla okul ve kurumlarımızın eğitim öğretim alt yapısını daha da kuvvetlendireceğiz. Eğitim camiası adına Sayın Valimize, Karaman Milletvekillerimize, İhsan Bostancı Bey’in nezdinde Mevlana Kalkınma Ajansına, projelerin hazırlanması aşamasında emeği geçen Ermenek ve Ayrancı İlçe Milli Eğitim Müdürlerime, okul yöneticilerine, öğretmenlerime ve Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür ederim.” dedi.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Medya Anadolu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!